Z jakiego powodu stosowanie opon letnich i zimowych jest tak ważne dla bezpieczeństwa jazdy, zasady ich przechowywania.

Posted on 25/06/2019 10:07am

Jedną z głównych reguł bezpieczeństwa, obowiązującą podczas jeżdżenia samochodem po drogach w naszym kraju jest zmienianie ogumienia w zależności od sezonu. Najczęściej używane przez kierowców są dwa komplety, to znaczy opony letnie oraz zimowe. Wynika to z tego, że każdy rodzaj opon charakteryzuje się innymi właściwościami. Letnie opony mają twardszą mieszankę, która nie ściera się za bardzo w czasie użytkowania w lecie.

przechowalnia opon
Author: Alexandre Ayih
Source: http://www.flickr.com
Jednak jej wadą jest to, że w czasie niskich temperaturach zaczyna być bardzo twarda i mniej przyczepna, jazda zimową porą na takich oponach jest zwyczajnie mało bezpieczne bo łatwiej wpaść w poślizg. Opony - http://www.hurtopony.pl/opony-ciezarowe-kormoran.html - zimowe wykonane są z nieco innej mieszanki, posiadają także kształt bieżnika, więc w ciężkich warunkach zimowych będą sobie radzić dużo lepiej. Lecz przez to, że guma jest dość miękka, to szybciej może się zużyć przy większych temperaturach, jazda w lecie przy wysokich upałach mogłaby przyczynić się do szybkiej utraty bieżnika. Dlatego też najlepszą opcją jest wymiana opon - nasza strona w odpowiednim czasie, tak żeby jazda bez przerwy była w miarę bezpieczna a równocześnie ekonomiczna.przechowalnia opon
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Przeważająca większość właścicieli samochodów posiada dwa zestawy opon, które jesienią i wiosną jedzie wymienić do serwisu. Wiąże się to z koniecznością umówienia wcześniej wizyty, a jeśli nagle pojawią się opady śniegu i będzie trzeba sprawę szybko załatwić, to również z dłuższym czekaniem w kolejce. Dużo bardziej praktycznym wyjściem jest posiadanie zestawu dwóch niezależnych kół. Co prawda będzie to trochę więcej kosztować, ponieważ należy kupić drugi zestaw felg, ale koła będzie można przełożyć samemu, bez niepotrzebnego stresu.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeśli tak, to w najnowszej treści (blyss.pl/produkty/przyczepy) też przeczytasz coś, co będzie dla Ciebie wartościowe. Kliknij zatem tutaj!

Istotną rzeczą przy wymianie kół lub opon jest ich przetrzymywanie przez okres, w którym nie są używane. Opony powinny być odpowiednio ułożone, tak żeby nie spowodować ich zniekształceń. Jeśli ktoś ma możliwość, to może opony trzymać w garażu czy piwnicy, ale mieszkańcy bloków często nie mają do takich pomieszczeń dostępu. W ich sytuacji może się więc sprawdzić przechowalnia opon (oferta przechowalni opon), w której opony bezpiecznie poczekają na swoją wymianę.

Tags: garaż, felgi, opony, koła, opona, poślizg